تردمیل

تردمیل،خرید تردمیل،فروش تردمیل

انتخاب مناسب دستگاه فيتنس خانگي

 

انجام تمرين ورزشي به صورت مداوم و روزانه با دستگاه هاي هوازي همچون تردميل، اسكي فضايي، اسپينينگ و... پلي است به سوي فيتنس و تناسب اندام.زماني كه به باشگاه ورزشي مي رويد همه اين دستگاه ها را در اختيار داريد و مي توانيد با آن ها تمرينات متنوعي انجام بدهيد؛ اما اگر فرصت رفتن با باشگاه را نداريد، مي توانيد با تهيه يك يا دو دستگاه هوازي در منزل به تمرين بپردازيد و از فوايد آن بهرمند شويد.

انتخاب يك دستگاه مناسب از ميان دستگاه هاي هوازي متعدد نياز به تامل دارد؛ البته پيش از هرچيز بايد بدانيد چه ميزان بودجه اي را براي خريد اين وسايل در نظر گرفته ايد.تردميل يك دستگاه فوق العاده و تطبيق پذير است كه با آن مي توانيد از راه رفتن آهسته شروع كرده و با سرعت زياد بدويد؛ با داشتن تردميل خانگي براي دويدن و راه رفتن ديگران نگران شرايط آب و هوا نخواهيد بود و ورزش در دسترس شما قرار دارد.

دويدن و راه رفتن مي تواند به طور روزانه در برنامه هاي شما جا بگيرد. سطح تردميل انعطاف پذيري بيشتري دارد و اغلب اين دستگاه ها مجهز به ضربه گيرهاي گوناگوني هستند؛ به همين دليل دويدن و راه رفتن بر روي تردميل ايمن تر از دويدن بر روي زمين مي باشد و فشار كمتري به عضلات، مفاصل و ستون فقرات وارد خواهد شد.تردميل ها امكانات متنوعي دارند؛ با تنظيم شيب و سرعت اين دستگاه مي توانيد تنوع خوبي در تمرينات ايجاد كنيد؛ شيب بيش از 10 درصد ورزش تپه نوردي و كوه نوردي را شبيه سازي مي كند؛ كساني كه به اين ورزش ها علاقمند هستند در زماني كه امكان انجام آن ها وجود ندارند، مي توانند با استفاده از شيب تردميل تمرين انجام بدهند.

نمايشگر اين دستگاه اطلاعات خوبي در اختيار كاربر قرار مي دهد كه بر اساس آن ها مي توان يك الگوي مناسب ورزشي را طراحي كرد و بر اساس آن الگوي اوليه پيش رفت.اسكي فضايي نيز يك دستگاه بدون برخورد و بسيار مناسب است كه با آن مي توان مدت نسبتاً طولاني در سطح متوسط تمرين انجام داد و بدن را وارد مرحله چربي سوزي كرد؛ تمرين با اين دستگاه ضربان قلب را افزايش داده و باعث مي شود اكسيژن رساني به بدن افزايش پيدا كند؛ در نتيجه سوخت و ساز بيشتر مي شود؛ اين دستگاه براي تازه كارها و افرادي كه به دليل بالا بودن سن يا بعضي از مشكلات ديگر، آمادگي جسماني خوبي ندارند وسيله بسيار مناسبي مي باشد.

برخي از الپتيكال هاي پيشرفته قابليت تنظيم شيب پدال را دارند كه با اين گزينه مي توان سطح تمرين را بالاتر برد و طول گام را نيز تغيير داد؛ يكي ديگر از ويژگي هاي منحصر به فرد اين دستگاه امكان پدال زدن به صورت معكوس مي باشد كه تنوع خوبي در تمرينات ايجاد كرده و عضلات پشت پا را نيز به كار مي گيرد.اگر در حين تمرين با اين دستگاه دسته هاي متحرك آن را بگيريد، دست ها هماهنگ با حركت پا جلو و عقب مي روند؛ بدين ترتيب تمام بدن وارد تمرين خواهد شد.

دوچرخه ثابت نيز براي ورزش هوازي گزينه مناسبي مي باشد؛ دوچرخه ثابت يك دستگاه بدون برخورد است كه انواع گوناگوني دارد.دوچرخه ثابت اسپينينگ بيشتر  در سالن هاي ورزشي براي تمرينات اسپينينگ به كار گرفته مي شود كه اين روزها بسيار مورد استقبال قرارگرفته؛ اين ورزش براي چربي سوزي فوق العاده است؛ به طوري كه ظرف چند هفته نتايج آن قابل مشاهده مي باشد. اسپينينگ در منزل نيز قابل استفاده مي باشد.

دوچرخه ثابت هاي معمولي نيز در منزل مورد استفاده قرار مي گيرند؛ به وسيله اين دستگاه مي توانيد ورزش دوچرخه سواري را شبيه سازي كنيد.دوچرخه ثابت هاي نشسته كه در اصطلاح به آن ها پشتي دار و مبله نيز مي گويند، شرايط بسيار راحتي را براي ركاب زدن به وجود مي آورند؛ اگر در قسمت پا و كمر دچار آسيب ديدگي هستيد براي خريد دوچرخه ثابت ترديد نكنيد؛ زيرا ورزش با اين دستگاه مخصوصاً انواع نشسته آن، هيچ فشاري به كمر وارد نمي كند.

البته دوچرخه ثابت در مقايسه با تردميل و حتي الپتيكال ديرتر ضربان قلب را بالا مي برد؛ به همين دليل ظرفيت دريافت اكسيژن با آن پايين تر است؛ بعد از تمرين با  دوچرخه ثابت به زمان زيادي براي ريكاوري نياز نداريد و اين دستگاه به صورت روزمره قابل استفاده مي باشد؛ بنابراين بسته به شرايط بدني و نياز خود مي توانيد بهترين دستگاه فيتنس خانگي را انتخاب كنيد.

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 139
برچسب ها : ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 3 خرداد 1396ساعت 15:36 توسط هایپرجیم |

× بستن تبلیغات

تبلیغات متنی

وبلاگ دهی
دانلود سریال جدید خارجی
دانلود فصل سوم دورهمی
جدول لیگ برتر فصل 96/97
نتایج لیگ قهرمانان اروپا 2017/18